Kryesore

“Mos u gëzoni”/ OBSH: Ja kur do të kthehet koronavirusi

               Publikuar në : 08:14 - 22/05/20 liberale

OBSH paralajmëron një kthim të valës së dytë të koronavirusit.

“Vala e dytë e koronavirusit, akoma më e fortë se e para, do të godasë Europën në dimër”, paralajmëruan ekspertë të OBSH-së.

Sipas tyre ky shpërthim i dytë do të koinçidojë me shpërthimin e sëmundjeve të tjera infektive.

Në një intervistë për “Daily Telegraph”, Dr Hans Kluge, drejtor i OBSH-së për Europën, pohoi se është koha për t’u treguar të kujdesshëm e për t’u përgatitur dhe jo për të festuar./Gazeta Liberale

Tags: ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back