Showbiz

"Mos i ngrini vetullat", kjo është këshilla e jetës që Julia Roberts iu thotë më të rinjve

Shkruar nga Liberale
"Mos i ngrini vetullat", kjo është këshilla e

Julia Roberts duket se e ka kuptuar mirë jetën, apo jo? Ajo është një fituese e Oscar-it me një familje të dashur. Kur gruaja e bukur dëshiron të ndajë mençurinë e saj, ne hapim një fletore dhe rrëmbejmë një stilolaps.

"Qëndroni më drejt, gjithçka do të jetë në rregull dhe mos i ngrysni vetullat." Këto janë fjalët e mençura që ajo ndau me "People" gjatë një interviste të fundit, veçanërisht si këshilla që ajo do t'i jepte vetes së saj 19-vjeçare.

Por ashtu si Roberts, këto tre direktiva janë të përjetshme. Sidomos pjesa e qëndrimit. Sa për marrësit e vërtetë të këshillave të saj si nënë, fëmijët e saj (ajo ka një djalë 16-vjeçar, Henry dhe dy binjakët që janë në kolegj  Hazel dhe Phinnaeus), Roberts është mirënjohës që e lënë të luajë rolin e nënës.

Nga ana tjetër, bashkëpunëtori i saj në filmin “Leave the World Behind” Mahershala Ali, thotë se këshilla që do t’iu jepte më të vegjëlve, do të ishte: “Bëhuni të durueshëm sepse gjërat do të zhvillohen ashtu siç duhet. Unë gjithmonë i them vetes: "Të lutem, të jesh i durueshëm dhe të ngulmosh. Me këto tre gjëra ndiheni sikur i keni të gjitha, sipas mendimit tim modest”.

Edhe pse filmi i tyre i ri është një thriller, dy aktorëve nuk u pëlqen të tremben kur vjen puna për të parë një film horror./Liberale.al

https://youtu.be/J1sdYXHkCOw

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH