Aktualitet

“Mos flisni shqip”, plas sherri në lokal mes shqiptarëve dhe grekëve

               Publikuar në : 20:39 - 24/10/19 liberale

Një incident i rëndë ka ndodhur në një lokal në Greqi. Ngjarja ka ndodhur në Pyrgos, ku djali i pronarit të i lokalit i ka kërkuar disa shqiptarëve që mos flasin gjuhën e tyre.

Pas një debati me fjalë sherri vijoi me një përplasje të dhunshme ku shqiptarët bashkë me një tjetër bashkëkombës e rrahën pronarin e lokalit duke e bërë për spital.

Pronari fillimisht i kërkoi të largoheshin dy shqiptarëve nga lokali por ata bashkë me tjetrin e kundërshtuan duke e rrahur atë.

Policia helenë ndërhyri për t’i dhënë fund sherrit ndërkohë arrestoi një nga autorët shqiptarë të ngjarjes.

Tags: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back