Globi

Momenti i ekzekutimit të djalit të ish-Presidentit dhe tre shokëve, video tronditëse

Shkruar nga Liberale
Momenti i ekzekutimit të djalit të ish-Presidentit dhe tre

Tronditëse! Mediat kanë publikuar videon që tregon ekzekutimin e djalit të ish-presidentit të Hondurasit dhe tre miqve të tij.

Katër miqtë po largoheshin nga një diskotekë në kryeqytet të enjten mbrëma. Pamjet tregojnë disa burra të maskuar me armë që ndalojnë një makinë, duke i detyruar pasagjerët të dalin dhe i vendosin pas një muri.

Ish-presidenti Porfirio Lobo sqaroi se djali i Saidit, 23 vjeç, ka vdekur. Porfirio Lobo i cili sundoi Hondurasin nga 2010 deri në 2014 ka një djalë tjetër, Fabio, i cili po vuan një dënim me burg në SHBA për trafik droge.

Gruaja e ish-presidentit, Rosa Bonilla është gjithashtu në burg pasi u dënua për një çështje korrupsioni që u zbulua ndërsa ajo ishte ende zonja e parë.

Mes viktimave ishte edhe nipi i gjeneralit Romeo Vazquez, lideri i grushtit të shtetit të vitit 2009 që rrëzoi presidentin e atëhershëm Manuel Zelaya.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH