Showbiz

Momente paniku për Neymar/ Kriminelët futen në banesë dhe tentojnë rrëmbejnë vajzën dhe të dashurën e tij

Shkruar nga Liberale
Momente paniku për Neymar/ Kriminelët futen në banesë dhe

Sulmuesi i Brazil dhe Al Hilal, Neymar u frikësua seriozisht të martën, më 7 nëntor, pasi shtëpia e Bruna Biancardi, nënës së vajzës së tij të porsalindur Maive, u pushtua dhe u grabit nga një bandë kriminale në Cotia, në shtetin e Sao Paulos.

Sipas gazetës R7, prindërit e influencueses ishin në vendngjarje në momentin e grabitjes dhe u lidhën, por nuk u lënduan.

Sipas Gardës Civile Komunale (GCM), njëri nga të dyshuarit në aksion, i cili tashmë është arrestuar, është banor i godinës ku ka shtëpinë familja Biancardi dhe do të kishte lejuar të hyjnë kriminelët e tjerë.

Dy nga të dyshuarit ishin të armatosur dhe po kërkonin Brunën dhe Mavie, vajzën e sulmuesit yll Neymar. Të dyja nuk ishin në rezidencë në kohën e sulmit.

Fqinjët thirrën autoritetet pasi vunë re se diçka e çuditshme po ndodhte në shtëpi. Agjentët kanë rrethuar pronën dhe kanë arritur të arrestojnë një të dyshuar, i cili ishte banor i godinës. Të tjerët ikën me çanta luksoze, ora dhe stoli.

Postimi i fundit i sulmuesit ishte një foto me vajzën e tij Mavie në Instagram story në orët e para të mëngjesit të së martës, pikërisht në kohën kur shtëpia e Biancardit po pushtohej. As influencerja nuk ka postuar asgjë për atë që ka ndodhur./Liberale.al

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH