Globi

Moment prekës/ Majmuni i egër nga dhimbja përpiqet të ringjallë burrin që e ushqente

Shkruar nga Liberale
Moment prekës/ Majmuni i egër nga dhimbja përpiqet të

Një moment prekës është kapur pasi një majmun i tronditur nga dhimbja i jep një puthje të fundit mikut të tij njerëzor e madje përpiqet ta ringjallë, gjatë funeralit të tij.

Para se të vdiste, 56-vjeçari Peetambaram Rajan ushqente çdo ditë majmunin e egër gri me biskota e fruta në zonën rurale të Batticaloa.

Majmuni qëndronte në buzë të arkivolit të hapur të Rajan, i prekte mjekrën dhe dukej sikur habitej përse miku i tij nuk lëvizte.

Të pranishmit më pas e larguan majmunin e stresuar nga arkivoli.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH