Aktualitet

Mjeku i QSUT: Covid-19 prek sistemin nervor

Shkruar nga Liberale
Mjeku i QSUT: Covid-19 prek sistemin nervor

Pas infektimit me Covid-19, pjesa më e madhe e pacientëve të prekur ankohen se kanë humbur shijen dhe nuhatje, simptoma këto që iu faturuan virusit, që në fillim të pandemisë.

Doktor Altin Kuqo, mjek neurolog në QSUT, thotë se dy simptomat, për të cilat ankohen më shumë qytetarët, janë bazike, pasi dëmtimet e shkaktuara nga Covid-19 në tru kanë qenë shumë më tepër komplekse.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH