Aktualitet

Mitsotakis mbërrin në Tiranë, pritet nga ministri i Jashtëm Hasani në Rinas

Shkruar nga Liberale
Mitsotakis mbërrin në Tiranë, pritet nga ministri i Jashtëm

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme Igli Hasani, ka mirëpritur në aeroportin e Rinasit Kryeministrin e Greqisë, Kyriakos Mitsotakis në kuadër të Samitit Procesit të Berlinit.

Vizita e kryeministrit grek ka qenë shumë e diskutueshme, për shkak se mes dy palëve ka pasur shkëmbime të ndryshme deklaratash, për çështjen Beleri, i cili po mbahet në burg prej muajsh, nën akuzën e blerjes së votave.

Nuk dihet nëse do ketë ndonjë takim me dy kryeministrave për këtë çështje.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH