Globi

Mitsotakis cakton 28 dhjetorin për t'u vaksinuar me gruan e tij

Shkruar nga Liberale
Mitsotakis cakton 28 dhjetorin për t'u vaksinuar me gruan e tij

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis dhe gruaja e tij do të vaksinohen për COVID-19 para fundit të 2020, raportojnë mediat greke.

Mitsotakis më parë kishte paralajmëruar se ai dhe familja e tij do jenë të parët që do vaksinohen në Greqi për të siguruar efikasitetin e vaksinës.

E gjitha do të bëhet live në spitalin ‘Evangelismos’ të Athinës kur 3 ditë para vitit të ri Mitsotakis nën praninë e mediave bashkë me gruan e tij Mareva Mitsotaki do të marrin vaksinën ndaj COVID-19.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH