1

Mirush Kabashi shtrohet në spital

               Publikuar në : 19:25 - 20/05/20 liberale

Aktori i madh Mirush Kabashi prej disa ditësh është shtruar në spital. Në rrjetet sociale është postuar një foto, teksa aktori shfaqet i buzëqeshur në karrigen me rrota.

Po ashtu, thuhet se aktori i mirënjohur ka përfunduar radioterapinë dhe se prej dy vitesh vuan nga një sëmundje e rëndë dhe vazhdimisht ka bërë përpjekje të mëdha për shëndetin e tij.

Mirush Kabashi është një emër dhe kontribut i madh për artin dhe kulturën shqiptare me qindra role në kinematografi dhe teatër.

 

Tags: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back