Aktualitet

Ministri Ulsi Manja kallëzohet në SPAK, ja për çfarë akuzohet

Shkruar nga Liberale
Ministri Ulsi Manja kallëzohet në SPAK, ja për çfarë

Dritan Goxhaj kallëzon në SPAK ministrin e Drejtësisë Ulsi Manja për shpërdorim detyre. Kallëzimi është bërë ditën e djeshme nga Dritan Goxhaj, ish-anëtar i UÇK.

Lajmi konfirmohet nga gazetari Igli Çelmeta.

Kallëzimi në fjalë është bërë lidhur me procedurat dhe pranimin e kërkesave të Gjykatës Speciales të Kosovës për ekstradimin e Goxhajt kur u arrestua.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH