Globi

Ministri i Shëndetësisë në Britani: Nuk do të ketë masa të reja kundër COVID para natës së Vitit të Ri

Shkruar nga Liberale
Ministri i Shëndetësisë në Britani: Nuk do të ketë

Mbretëria e Bashkuar nuk do të vendosë masa të reja kufizuese kundër COVID para natës së Vitit të Ri.

Ministri i Shëndetësisë Sajid Javid, ndërsa ka shpjeguar të dhënat në lidhje me koronavirusit, bëri me dije se pavarësisht avancimit të variantit Omicron, situata e pandemisë nuk ka ndryshuar gjatë Krishtlindjeve.

Megjithatë, ministri i Shëndetësisë i kërkoi qytetarëve që të tregohen të kujdesshëm dhe të respektojnë masat e vendosura për të parandaluar përhapjen e rasteve në prag të festave të fundvitit.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH