Aktualitet

Mini-shengeni 'përçan' politikanët, Rama: Haradinaj është gënjeshtar

Shkruar nga Liberale
Mini-shengeni 'përçan' politikanët, Rama: Haradinaj

Pas deklaratës të Ramush Haradinajt në lidhje me takimin e liderëve të Ballkanit në Tiranë, reagimi i kryeministrit Rama ka qenë i ashpër.

Haradinaj tha se ky mini-shengen synon që të heqë taksën e Kosovës ndaj Serbisë, ndërsa tha se Kosova nuk ka asnjë arsye për të qenë pjesë ë një orgnizmi të tillë, me kryeqytet Beogradin.

I pyetur ndaj kësaj deklarate, kryeministri Rama tha se “Haradinaj është një gënjeshtar dhe nuk e di arsyen se pse ai gënjen, pasi nuk ka asnjë kusht për të qenë pjesë e bashkëpunimit rajonal”./Gazeta Liberale

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH