Aktualitet

Mike Pence mbërrin në Shqipëri dhe takon afganët e strehuar në Manzë

Shkruar nga Liberale
Mike Pence mbërrin në Shqipëri dhe takon afganët e strehuar

Ish-zëvendës Presidenti i SHBA-ve, Mike Penc ka mbërritur pasditen e së enjtes në Shqipëri.

Mediat bëjnë me dije se ai ndodhet aktualisht në zonën e Manzës, ku dhe strehohen opozitarët iranianë.

Të pranishëm në pritjen e tij janë edhe kryetari i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla, ai demokrat Enkelejd Alibeaj, si dhe kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi dhe deputetë nga të gjitha forcat parlamentare.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH