Aktualitet

Meta tregon çfarë deklaroi në Prokurori: Rast tmerrësisht flagrant

Shkruar nga Liberale
Meta tregon çfarë deklaroi në Prokurori: Rast tmerrësisht

Pas daljes nga Prokuroria e Tiranës, presidenti Ilir Meta ka dhënë një prononcim për mediat, ku ka treguar më tepër rreth ftesës nga ky institucion.

Jam këtu në përgjigje të ftesës së Prokurorisë, për shtetasin Ardian Dvorani, për dy vepra të qarta penale, të përmbushura me dashje ndaj tij, të shpërdorimit të detyrës dhe titullit shtetëror. Kemi dhënë sqarime të mëtejshme.

Rasti është tmerrësisht flagrant. Shpresoj që Prokuroria të mos jetën nën presione politike. Kjo është një provë e madhe për të ardhmen e Reformës në Drejtësi”, tha Meta./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH