Aktualitet

Meta thirrje qeverisë: Të shtohet mbështetja për bizneset e mbyllura

               Publikuar në : 12:10 - 09/04/20 liberale

Presidenti Ilir Meta në një postim në “Facebook” tha se ndihma ndaj bizneseve që janë mbyllur do t’i ndihmonte ato për të lehtësuar kostot e mbijetesës dhe vazhdimësisë të tij në këto momente të vështira ku po përballemi me koronavirusin.

“Ndërsa duhet rritur efikasiteti i përpjekjeve për mbajtjen nën kontroll të pandemisë në mënyrë që të mos shkojnë dëm sakrificat e deritanishme, është e qartë se duhen shtuar në mënyrën më përfshirëse dhe pozitive përpjekjet për të mbështetur biznesin për të lehtësuar kostot e mbijetesës dhe vazhdimësisë të tij në këto momente.”, shkruan Meta, teksa ka shpërndarë një artikull të ish-zv.ministres se Financave, Irena Beqiraj. /Gazeta Liberale

Tags: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back