Aktualitet

Meta thirrje qeverisë: Të shtohet mbështetja për bizneset e mbyllura

Shkruar nga Liberale
Meta thirrje qeverisë: Të shtohet mbështetja për bizneset e

Presidenti Ilir Meta në një postim në “Facebook" tha se ndihma ndaj bizneseve që janë mbyllur do t’i ndihmonte ato për të lehtësuar kostot e mbijetesës dhe vazhdimësisë të tij në këto momente të vështira ku po përballemi me koronavirusin.

“Ndërsa duhet rritur efikasiteti i përpjekjeve për mbajtjen nën kontroll të pandemisë në mënyrë që të mos shkojnë dëm sakrificat e deritanishme, është e qartë se duhen shtuar në mënyrën më përfshirëse dhe pozitive përpjekjet për të mbështetur biznesin për të lehtësuar kostot e mbijetesës dhe vazhdimësisë të tij në këto momente.”, shkruan Meta, teksa ka shpërndarë një artikull të ish-zv.ministres se Financave, Irena Beqiraj. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH