Aktualitet

Meta takon Richard Grenell: Vlerësoj angazhimin e tij për forcimin e mëtejshëm të bashkëpunimit mes Shqipërisë e SHBA

Shkruar nga Liberale
Meta takon Richard Grenell: Vlerësoj angazhimin e tij për forcimin e

Presidenti Ilir Meta priti sot në një takim ish-emisarin amerikan për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell.

"Është gjithmonë kënaqësi të kesh Richard Grenell në Shqipëri dhe në zyrën time. Angazhimi i tij në mbështetje të forcimit të mëtejshëm të marrëdhënieve dhe bashkëpunimit ndërmjet Shqipërisë dhe Shteteve të Bashkuara, vlerësohet shumë”, shkruan Meta në një postim në twitter ndërsa ndan foto nga takimi në Presidencë.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH