Aktualitet

Meta takon Princin e Monakos dhe publikon një video

Shkruar nga Liberale
Meta takon Princin e Monakos dhe publikon një video

Presidenti Ilir Meta ka njoftuar nëpërmjet një postimi në Facebook se ditën e sotme ai është pritur nga Princi Monakos, Alberti II.

Ndërsa shkruan se pati një takim mjaft konstruktiv për identifikimin e potencialeve të shumta, në funksion të forcimit të bashkëpunimit në të gjitha fushat me interes reciprok.

"Nder dhe kënaqësi e veçantë të pritesha sot nga Lartësia e Tij e Përndritur, Alberti II, Princi i Monakos.

Takim mjaft konstruktiv për identifikimin e potencialeve të shumta, në funksion të forcimit të bashkëpunimit në të gjitha fushat me interes reciprok.

Shqipëria dhe Principata e Monakos të vendosura për intensifikimin e marrëdhënieve. ?????", shkruan Meta në Facebook. /Gazeta Liberale

https://www.facebook.com/ilirmetazyrtar/videos/524070678410346/

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH