Aktualitet

Meta takon përfaqësuesit e komunitetit shqiptar në Japoni

Shkruar nga Liberale
Meta takon përfaqësuesit e komunitetit shqiptar në Japoni

Presidenti Ilir Meta ka takuar përfaqësuesit e Komunitetit shqiptar në Japoni. Në një postim në rrjetet sociale, Meta shkruan se ky komunitet është mjaft cilësor dhe i integruar, si dhe shërben si një urë për forcimin e marrëdhënieve mes dy vendeve.

“I gëzuar të takoja sot në Tokio, përfaqësuesit e komunitetit shqiptar, mjaft cilësor dhe shumë të integruar në Japoni.

Shqiptarët në Japoni, urë e rëndësishme për forcimin e marrëdhënieve mes dy popujve dhe vendeve tona”, shkruan Meta./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH