Aktualitet

Meta: Shqipëria ka nevojë ulëritëse për një luftë frontale kundër drogës, krimit të organizuar dhe korrupsionit

Shkruar nga Liberale
Meta: Shqipëria ka nevojë ulëritëse për një

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka kuhtuar një fjalim të presidentit të SHBA-ve, Ronald Regan ku i shpalli luftë totale korrupsionit drogës dhe krimit të organizuar.

“Në 14 tetor 1982, pikërisht 40 vjet më parë, Presidenti i SHBA, Ronald Regan do të mbante një nga fjalimet e tij historike, duke shpallur luftë totale kundër drogës, korrupsionit dhe krimit të organizuar.”, shkruan Meta.

Ndërsa thekson se, sot Shqipëria ka nevojë ulëritëse për një luftë frontale kundër drogës, krimit të organizuar dhe korrupsionit.

“Vetëm në këtë mënyrë mund të rikthejmë besimin tek sipërmarrja vendase dhe investitorët e huaj dhe shpresën tek të rinjtë shqiptarë që ata ta ndërtojnë të ardhmen e tyre në Shqipëri. Kjo situatë e rëndë është edhe shqetësimi madhor në Progres-Raportin e fundit të Bashkimit Europian”, thuhet më tej në postimin e tij. /Liberale.al

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH