Aktualitet

Meta reagon sërish për akuzat ndaj Thaçit: Kosova do të fitojë

Shkruar nga Liberale
Meta reagon sërish për akuzat ndaj Thaçit: Kosova do të

Kreu u Shtetit, Ilir Meta ka shprehur bindjen se Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, që akuzohen nga Gjykata e Hagës për krime lufte, janë të pafajshëm.

Nëpërmjet një shënimi në facebook, Meta thotë se Kosova, me urtësi, unitet dhe largpamësi do ta fitojë edhe këtë sfidë.

Postimi i plotë:

I bindur në pafajësinë e Presidentit të Kosovës, Sh.T.Z. Hashim Thaçi dhe Kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, z.Kadri Veseli.

Kosova, me Urtësi, Unitet dhe Largpamësi do ta fitojë edhe këtë sfidë!

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH