Aktualitet

Meta reagon ashpër për shembjen e Teatrit: U urdhërua nga mafia

Shkruar nga Liberale
Meta reagon ashpër për shembjen e Teatrit: U urdhërua nga mafia

Presidenti Ilir Meta ka reaguar përmes një postimi në facebook lidhur me shembjen e Teatrit Kombëtar. Meta e konsideron aksionin për shembjen e teatrit një krim kushtetues, ligjor dhe moral të paamnistueshëm.

https://www.facebook.com/ilirmetazyrtar/videos/921060371652557/?t=8

 

 

Pak orë më parë, në kulmin e errësirës, MAFIA urdhëroi shkatërrimin, jo vetëm të një prej monumenteve të trashëgimisë kulturore më të rrezikuara të Europës, por edhe të çdo iluzioni për ekzistencën e shtetit të së drejtës në Shqipëri.

Dhunimi i njëkohshëm i artistëve dhe gazetarëve është një damkë e zezë për MAFIEN në pushtet.

Kjo pamje do kujtohet njësoj si kazmat e diktaturës në ‘67 mbi kishat dhe xhamitë.

KY ËSHTË NJË KRIM KUSHTETUES, LIGJOR DHE MORAL I PAAMNISTUESHËM.

 

 

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH