Aktualitet

Meta pret në Presidencë ambasadorët e vendeve të BE

               Publikuar në : 10:00 - 24/07/20 liberale

Dy ditë pas takimit me ambasadoren amerikane, Yuri Kim presidenti Ilir Meta sot ka pritur në takim  ambasadorët e Francës, Italisë, Spanjës, Britanisë së Madhe, Suedisë, Bullgarisë dhe Republikës Çeke.

Takimi me Yuri Kim erdhi një ditë para se të miratohej në Kuvend marrëveshja e 5 qershorit.

Mësohet se në takimin e sotëm të Metës me ambasadorët nuk do të jetë një temë specifike por në tërësi aktualiteti politik. /Gazeta Liberale

Tags: , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back