Aktualitet

Meta pret Kurtin: Ndamë ide të vyera për forcimin e bashkëpunimit

               Publikuar në : 16:55 - 03/03/21 liberale

Presidenti i Republikës së Shqipërisë Ilir Meta ka pritur sot në një takim, liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti.

Meta thekson se ky ishte një takim vëllazëror, duke shtuar se ndau me liderin e VV-së shumë ide për forcimin e gjithnashëm të bashkëpunimit mes dy vendeve tona.

“Sot kisha kënaqësinë të prisja në një takim vëllazëror, liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, fitues të zgjedhjeve të fundit në Kosovë. E urova për fitoren, por mbi të gjitha për procesin e shkëlqyer zgjedhor, që realizoi Kosova.

Ndamë shumë ide të vyera për forcimin e gjithanshëm të bashkëpunimit mes dy vendeve tona dhe përshpejtimin e proceseve integruese, për të garantuar një të ardhme më të mirë dhe të sigurt europiane, që meritojnë qytetarët tanë”, shkruan Meta.

Tags: , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back