Aktualitet

Meta: Krizat e jashtëzakonshme kërkojnë lidership të fortë politik!

Shkruar nga Liberale
Meta: Krizat e jashtëzakonshme kërkojnë lidership të

Kreu i Partisë së Lirisë tha sot në fjalën e tij në Konventën Kombëtare, se krizat e jashtëzakonshme kërkojnë lidership të fortë politik.

Meta shtoi se Rama ka ndërtuar një model qeverisës korruptiv, e arrogant, ndërsa Partia e Lirisë ofron një një program politik dhe model qeverisës që bazohet tek llogaridhënia, bashkëpunimi, demokracia, kushtetutshmëria dhe referendumi.

“Sot do të miratojmë një Program që ofron zgjidhje konkrete për hallet e njerëzve. Krizat e jashtëzakonshme, kërkojnë lidership të fortë politik dhe zgjidhje të jashtëzakonshme. Rama ka ndërtuar një model qeverisës korruptiv, arrogant, grabitqar dhe shtypës. Në ofrojmë një program politik dhe model qeverisës që bazohet tek llogaridhënia, bashkëpunimi, demokracia, kushtetutshmëria dhe referendumi", tha Meta.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH