Aktualitet

Meta i përgjigjet Ramës: Te Kushtetuesja vija është e kuqe flakë

Shkruar nga Liberale
Meta i përgjigjet Ramës: Te Kushtetuesja vija është e kuqe

“Më kujton atë që iu kam thënë më parë Xhike Qamilin që thoshte sa të kem këtë e atë katund nuk pyes për Francën e Anglinë”, tha kryeministri Edi Rama në një deklaratë për mediat duke iu drejtuar deklartës së presidentit Ilir Meta se me një dekret shpërndahet paralamenti.

Ndërkohë ky i fundit i është përgjigjur me një video duke i thënë se “Unë nuk kam ndërmend të tallem me Kushtetutën e Republikës së Shqipërisë, boll janë tallur me Kushtetutën e Republikës të Shqipërisë që u votua me konsensus, te gjykata Kushtetuese vija është e kuqe, dhe është e kuqe flakë”. /Gazeta Liberale

https://www.facebook.com/ilirmetazyrtar/videos/2391325241127586/?t=0

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH