Aktualitet

Meta i nisi letër/ KLGJ nesër mbledhje, shqyrtohet mandati i Dvoranit

Shkruar nga Liberale
Meta i nisi letër/ KLGJ nesër mbledhje, shqyrtohet mandati i Dvoranit

Këshilli i Lartë Gjyqësor do të mblidhet nesër në orën 12:00 për të shqyrtuar mbarimin e mandatit të Ardian Dvoranit si anëtar i Gjykatës së Lartë.

Kjo erdhi pasi presidenti Ilir Meta i nisi Gjykatës së Lartë, por edhe KLGJ-së një letër për t’i vendosur në dijeni se Dvorani s’mund të jetë më anëtar i Gjykatës së Lartë, por as kreu i KED pasi mandati i tij ka mbaruar që prej 2014 dhe tashmë vakancat minimale në GJL janë plotësuar. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH