Aktualitet

Meta: Batonin e dua shumë, por nuk ia lë postin e presidentit

               Publikuar në : 22:21 - 27/02/20 liberale

Presidenti Ilir Meta deklaroi në studion e emisionit “Opinion”, se nuk e jep dorëheqjen, pasi është betuar mbi Kushtetutën e Shqipërisë si president deri më 24 korrik 2022.

Meta tha më tej se nuk mund ta linte postin e presidentit, për të ardhur në vend të tij dikush që firmoste për punë të mbrapshta.

“Unë të jap dorëheqje? Që të çohen ca firma me emrin e presidentit të Shqipërisë për t’i bërë ca punë të mbrapshta për çështjen kombëtare? Po të iki unë dhe të bëhet Batoni President i Shqipërisë. Unë e dua shumë Batonin, por nuk iki dot… unë unë jam betuar mbi kushtetutë deri në 24 Korrik 2022”, deklaroi Meta./Gazeta Liberale

Tags: , , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back