Aktualitet

Meta anulon aktivitetet shtetërore për festat e nëntorit

Shkruar nga Liberale
Meta anulon aktivitetet shtetërore për festat e nëntorit

Pas tragjedisë nga tërmeti në Durrës dh në Thumanë, Presidenti Ilir Meta ka anuluar të gjitha pritjet shtetërore me rastin e Ditës së Flamurit dhe Festës së pavarësisë.

 

“Nisur nga situata e rëndë e fatkeqësisë natyrore që goditi vendin tonë dhe që për fat të keq shkaktoi humbje jetësh të qytetarëve, plagosje dhe dëme të jashtëzakonshme materiale si dhe nga rëndësia prioritare e përqendrimit të të gjitha forcave e energjive për të përballuar pasojat katastrofike të kësaj tragjedie, Presidenti i Republikës së Shqipërisë Sh.T.Z. Ilir Meta ka vendosur të anullojë Pritjen Shtetërore organizuar me rastin e ditës së Flamurit dhe Festës së Pavarësisë planifikuar për në datën 28 nëntor 2019 në orën 19:00, në Pallatin e Brigadave, Tiranë”, njofton Presidenca.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH