Aktualitet

Meta anuloi zgjedhjet/ Fleckenstein: Duhet ta marrim seriozisht

               Publikuar në : 13:31 - 11/06/19 V Liberale

Ish-eurodeputeti në PE dhe raportuesi për Shqipërinë, Knut Fleckenstain gjatë një takimi në Bruksel, me temë “Shqipëria dhe perspektiva e saj europiane”, ka folur për situatën në vend.

“Kam lexuar që Presidenti është i shqetësuar për situatën dhe se ajo mund të dalë jashtë kontrollit. Ne duhet ta marrim këtë seriozisht edhe pse ne nuk na takon që të ndërhyjmë në politikën e brendshme të Shqipërisë”, ka deklaruar Fleckenstein./Gazeta Liberale

(Visited 5 times, 1 visits today)

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *