Aktualitet

Meta-ambasadorit të Kosovës: Vizat duhet të liberalizohen sa më parë

Shkruar nga Liberale
Meta-ambasadorit të Kosovës: Vizat duhet të liberalizohen sa

Presidenti Ilir Meta priti sot në një takim ambasadorin e ri të Kosovës në Shqipëri, Nait Hasani, me rastin e paraqitjes së Letrave Kredenciale.

Presidenti u shpreh se marrëdhëniet dypalëshe mes Shqipërisë dhe Kosovës janë të shkëlqyera dhe vlerësoi se bashkëpunimi midis dy vendeve është stabilizues për rajonin dhe motivues për perspektivën euroatlantike.

“Liberalizimin i vizave për qytetarët e Kosovës është i domosdoshëm, dhe duhet të realizohet sa më parë”, tha Meta. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH