Aktualitet

Mësoni se si do të jenë temperaturat këtë fundjavë

Shkruar nga Liberale
Mësoni se si do të jenë temperaturat këtë fundjavë

Gjatë fundjavës do të kemi kohë të shumtë me diell, kryesisht në pjesën e parë të ditës në zonat bregdetare dhe zonat e ulët, përfshirë ketu edhe kryeqytetin.

Ndërsa zonat malore herë pas here do të kenë kalime të pakta të vranësirave.

Fundjava sjell rritje të temperaturave të ajrit duke bërë që vlerat minimale të ngjitet në 7-8 gradë celcius në orët e para të mëngjesit, ndërsa maksimumi pritet të luhatet në vlerat e 26 gradë celius duke bërë një fundjavë me mot të kthjellët dhe me temperatura relativisht të ngrohta.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH