Aktualitet

Merrni masa, Tirana pa ujë në fundjavë

               Publikuar në : 16:26 - 04/06/20 liberale

Qytetarët duhet të marrim masa për familjet e tyre, pasi në fundjavë kryeqyteti do të ketë kufizime në furnizimin me ujë.

Zv/drejtoresha e përgjithshme e UKT, Evis Gjebrea shpjegoi për Report Tv, do të nisin punimet për lidhjen e linjës së transmetimit të Ujëmbledhësit të Bovillës me Impiantin e trajtimit të ujit në Bovillë dhe kjo do shkaktojë ndërprerjen e ujit.

Gjebrea tregon se janë marrë masat për të siguruar furnizim të qëndrueshëm, gjatë fundjavës, për institucione të rëndësisë së veçantë.

Punimet do të nisin që në orët e para të mëngjesit të ditës së shtunë.

Tags: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back