Globi

Merr “Mercedes Class A” të nënës së tij dhe përplaset, plagoset rëndë 13-vjeçari

Shkruar nga Liberale
Merr “Mercedes Class A” të nënës së tij dhe

Tragjedia ndodhi në Itali, pranë zonës së njohur si Pavone Mella, ku një 13-vjeçar mbeti i plagosur rëndë pasi drejtonte makinën e nënës së tij.

Sipas rikonstruksionit të parë, pasditen e djeshme djali fare i vogël dhe nëna e tij kishin larë makinën në garazh. Kur gruaja u largua, 13-vjeçari ndezi makinën, nuk është e qartë se me çfarë qëllimi: ndoshta vetëm për ta lëvizur atë disa metra mbrapa.

E sigurt, megjithatë, është se i riu humbi kontrollin e Mercedes Class A, i cili u përplas me murin e një ndërtese në via Vittorio Emanuele II, fatmirësisht pa përfshirë kalimtarë apo makina të tjera. Megjithatë, 13-vjeçari mbeti i plagosur, duke dëmtuar rëndë njërën këmbë.

/Liberale.al/

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH