Economicus

Merr fund epoka e Internet Explorer!

Shkruar nga Liberale
Merr fund epoka e Internet Explorer!

Motori i kërkimit “Explorer” nuk do të funksionojë më pas datës 15 qershor të këtij viti.

Shfletuesi i Internet Explorer po del zyrtarisht "në pension" pas 27 vitesh, pasi “Microsoft Office” ka deklaruar se nuk do ta sponorizojë më.

Me rritjen e popullaritetit të sistemeve operative celulare si, Android dhe IOS që nuk mbështesin "Internet Explorer" është ulur ndjeshëm përdorimi i tij.

Kompania rekomandon kalimin nga Internet Explorer në Microsoft Edge sa më shpejt të jetë e mundur. /Liberale.al 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH