Kryesore

Merkel thyhen protokollin me vendimin e pazakontë

               Publikuar në : 15:16 - 11/07/19 LP

Një ditë pasi kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel pësoi dridhje, ka ndryshuar strategji. Gjatë takimit me kryeministrja daneze Mete Frederiksen qëndruan sot ulur gjatë intonimit të himnit në Berlin.

Merkel qëndroi ulur para ndërtesës së qeverisë në Berlin, një ngjarje pazakontë kjo dhe kundër protokollit gjatë nderimeve ushtarake dhe shtetërore.

Ditën e djeshme Merkel pësoi dridhjen e tretë derisa qëndronte me kryeministrin e Finlandës, Antti Rinne. Ndërsa më pas u shpreh se askush nuk duhet të shqetësohet për shëndetin e saj, Merkel ka marrë masat që situata të tilla të mos përsëriten më./Gazeta Liberale

(Visited 289 times, 1 visits today)

Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *