Aktualitet

"Merkel nuk e shuan rivalitetin Rama-Kurti", në Gazetën Liberale sot

Shkruar nga Liberale
"Merkel nuk e shuan rivalitetin Rama-Kurti", në Gazetën

Në turin e saj të Ballkanit Perëndimor, kancelarja Merkel mbështeti nismën për tregun e përbashkët rajonal dhe i nxiti të gjashtë vendet t’i bashkohen.

Edhe njëherë Kurti e kundërshtoi nismës duke i qëndruar Procesit të Berlinit, ndërsa Rama i cilësoi pretendimet e kryeministrit të Kosovës si teori konspiracioni.

Për më tepër lexoni Gazetën Liberale në print. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH