Art & Kulturë

Mediat ndërkombëtare thurin lëvdata për sopranon shqiptare

Ermonela Jaho
               Publikuar në : 11:51 - 08/07/19 KN

Sopranoja shqiptare me famë botërore, Ermonela Jaho, ka mahnitur kritikët dhe mediat me interpretimin e saj në operën e Donizzetit “Anna Bolena”.

“The Economist” e ka quajtur “Një ëngjëll i zjarrtë” Ermonelën pas interpretimit të të saj me rolin kryesor të Ana Bolenës në operan e Donizzeti-t. Gjithashtu revista ka shkruar se sopranoja shqiptare: “e njohur për të hapur zemrën dhe shpirtin e saj në skenë.”

Revista prestigjioze vijon më tej duke shkruar, “e njohur për të falur zemrën dhe shpirtin e saj në skenë”, ndërsa “Financial Times”shkruan “Mos u përpiqni as të rezistoni”, për performancën e saj

Jaho është një nga emrat e artit në Shqipëri që po bën krenar gjithmonë e më shumë vendin tonë./Gazeta Liberale

(Visited 65 times, 1 visits today)

Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *