Aktualitet

Media britanike: Erdhi se fejonte vëllanë, humbi jetën nga tërmeti

Shkruar nga Liberale
Media britanike: Erdhi se fejonte vëllanë, humbi jetën nga

Media britanik “BanburyCake” ka shkruar për fatin tragjik të Klement Çupit, i cili u nxor i pajetë nga rrënojat, pas tërmetit të fuqishëm  ballë.

I riu kishte vetëm dy ditë që ishte kthyer nga Anglia. Ai kishte ardhur bashkë me të vëllanë në vendlindje për të festuar fejesën e vëllait të tyre të vogël, Nikolint.

“Çupi, i cili mbërriti në Oksford kur ishte i ri si refugjat, studioi në qytet dhe më pas filloi të punojë në një pub si menaxher. Disa vite më parë ai filloi punë si shofer taksie. Ai ka qenë gjithmonë i zgjuar dhe korrekt….”, shkruan media britanike.

Në tërmetin tragjik, humbën jetën Klementi, babai i tij Hajredini dhe nëna Lute Çupi. Ndërsa vëllai i tij Nikolini ka mundur që të shpëtojë dhe po mbahet nën kujdesin e mjekëve në spital./Gazeta Liberale

[gallery columns="1" size="full" ids="1106909,1106910,1106908"]

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH