Horoskop

Më thuaj shenjën e Horoskopit, të të them çfarë gabimi bën në një lidhje dashurie

Shkruar nga Liberale
Më thuaj shenjën e Horoskopit, të të them çfarë

Dashi: E merrni për të mirëqenë partnerin

Dashi ka personalitete drejtuese, dihet. Por kjo mani që ata të jenë liderë shpesh ekziston edhe në marrëdhënie. Mos harroni: Partneri shkon me ne, jo na ndjek!

Demi: I toleroni dhe kaloni të gjitha

Demi e ka zakon të keq që të mos flasin për atë që ndjejnë dhe të mos kërkojnë atë që duan nga marrëdhënia, në mënyrë që të ruajnë paqen dhe harmoninë. Por kjo zakonisht çon në një shpërthim të papritur që copëton gjithçka!

Binjakët: Dorëzoheni shpejt!

Siç e dimë, Binjakët nuk janë shumë të mirë në angazhime. Kjo nënkupton largimin e menjëhershëm të tyre nga një lidhje. Do me thënë, nëse është diçka që do, rri edhe pak dhe shiko si do të shkojë. Mos u nxito!

Gaforrja: Harrojnë veten për partnerin.

Kur Gaforret janë në një lidhje, ata priren të humbasin veten në të. Krijohet një lloj bashkëvarësie, ku dëshirat dhe nevojat e tij vijnë në vend të dytë. E kuptoni që kjo nuk duhet të ndodhë, apo jo?

Luani: Mos luani me nervat e partnerit.

Është e lehtë t’i acarosh nervat të tjerëve, veçanërisht kur bëhet fjalë për partnerin. Megjithatë, kjo nuk duhet bërë. A do të donit ju që partneri yt të bëhet kontrollues pa ndalim?

Virgjëresha: Nuk mund t’i ndryshosh të tjerët!

Motoja e përgjithshme e Virgjëreshës në jetë është: “Mund ta rregulloj!”. Megjithatë, kjo nuk vlen për lidhjen tuaj. Mund të shprehësh atë që të shqetëson, por nuk je Nënë Tereza dhe as nuk mund ta “shërosh” dikë, as sigurisht ta ndryshosh atë që është!

Peshorja: Diplomacia do ju shkatërrojë.

Peshorja është diplomati i zodiakut dhe kjo dihet. Kjo çon në një qëndrim pasiv-agresiv nga ana e tij, sikur asgjë nuk e prek atë. Nëse nuk është kështu, më mirë filloni të flisni dhe të mbani qëndrim për gjërat.

Akrepi: Çdo gjë në ekstrem!

Akrepi në përgjithësi është një krijesë e ekstremeve. Kur partneri i tij mban qëndrim për një çështje ose shpreh një mendim tjetër, në vend që të diskutojë, Akrepi preferon të shpërthejë e të shkatërrojë.

Shigjetari: Jini të sinqertë me atë që ndjeni!

Jeta për Shigjetarët është një lojë, një aventurë. Dhe kur aventura ka mbaruar, Shigjetari është tashmë në fluturimin e radhës. Për fat të keq, Shigjetar, kjo nuk mund të bëhet gjithmonë dhe në një moment do t’ju duhet të uleni dhe të përballeni me atë që ndjeni, si dhe t’ia komunikoni ato personit tjetër.

Bricjapi: Mos prisni t’ju lëndojë njeri!

Pesimizmi natyral i Bricjapit është diçka që shpesh kanalizohet edhe në marrëdhënie. Ai mund të punojë shumë për marrëdhëniet, por ankesat, nervat dhe mjerimi shfaqen shpejt dhe kjo në vetvete e dëmton marrëdhënien.

Ujori: Jo gjithmonë keni të drejtë.

Po, Ujorët janë shumë inteligjentë, këmbëngulës dhe jeta e tyre është një betejë e vazhdueshme. Në marrëdhënie, megjithatë, kjo nuk ekziston, kështu që ndaloni së numëruari fitoret dhe shijoni ndjenjat.

Peshqit: Mos sakrifikoni çdo gjë për dashurinë.

Dihet që Peshqit janë romantikë dhe do të bëjnë gjithçka për dashurinë. Megjithatë, harrojnë se marrëdhënie ka për qëllim të të kompletojë, jo të humbasë pjesë të tua për t’u përshtatur me të!

Poll
SHQIPENGLISH