Aktualitet

Me kë e ka Presidenti? Meta: Sikur gjithë fuqitë e botës të...

Shkruar nga Liberale
Me kë e ka Presidenti? Meta: Sikur gjithë fuqitë e botës

Presidenti Ilir Meta tha në konferencën për mediat se do të zbatonte Kushtetutën dhe vetëm atë, për as kohë sa do të ishte Presidenti i Shqipërisë.

I pyetur nga gazetarët nëse ambasadorja Yuri Kim ishte keqinformuar në lidhje me pozicionin e tij për reformën në drejtësi, Presidenti Meta tha se “këto muhabete Rilindjeje letri në vend tjetër, nuk merrem me këto histori dhe punë aq më tepër me thashetheme. Kryetar i shtetit bën detyrat, mbi mua është vetëm Kushtetuta dhe mbi të vetëm populli. Sikur të gjitha vendet e aleancës të bashkohen s’mund të më detyrojnë dot të shkel Kushtetutën e Republikës…” /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH