Aktualitet

Mbyllet zyrtarisht numërimi në Qarkun e Durrësit, PS merr 8 mandate

Shkruar nga Liberale
Mbyllet zyrtarisht numërimi në Qarkun e Durrësit, PS merr 8

Është mbyllur zyrtarisht procesi i numërimit të votave edhe në Qarkun e Durrësit. Ky qark është ndarë mes Partisë Socialiste dhe Partisë Demokratike.

Nga rezultatet në 481 KZAZ, PS ka fituar 8 mandate dhe PD 6 mandate, ndërsa LSI nuk ka mundur dot të sigurojë mandat deputeti.

Tashmë, vijon ende numërimi i votave vetëm në dy qarqe, përkatësisht në Lezhë, ku vijon numërimi në KZAZ-në e fundit, dhe në Tiranë, ku janë pa përfunduar procesin disa KZAZ.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH