Globi

Mbyllet spitali Covid në Romë, rikthehen lindjet

Shkruar nga Liberale
Mbyllet spitali Covid në Romë, rikthehen lindjet

Mamitë në Romë po festojnë duke vallëzuar për të treguar gëzimin e tyre për rikthimin e spitalit për lindje.

Spitali “Pertini” në Romë u kthye në repart COVID gjatë pandemisë. Por tashmë, me rënien e numrit të të infektuarve, të të shtruarve dhe të viktimave, ky repart u mbyll dhe duket se gjithçka po rikthehet në normalitet.

Tashmë gratë shtatzëna do të kenë mundësi që të lindin në këtë spital dhe ky është një lajm i gëzueshëm për mamitë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH