Aktualitet

Mbyllen aplikimet për kreun e BKH, ja kush janë 40 aplikantët

Shkruar nga Liberale
Mbyllen aplikimet për kreun e BKH, ja kush janë 40 aplikantët

Janë mbyllur aplikimet për kreun e Byrosë Kombëtare të Hetimit (BKH-së), dhe Drejtuesi i Prokurorisë së Posaçme, Arben Kraja bën me dije se janë 40 aplikime. Ndër këto 40 aplikime, 7 janë femra mes tyre edhe Aida Veizaj (Hajnaj), zv drejtoresha e përgjithshme e policisë.

Mesazh nga Drejtuesi i Prokurorisë së Posaçme

Për aplikimet për pozicionin e lirë të Drejtorit të Byrosë Kombëtare të Hetimit (BKH-së)

Aplikimet për pozicionin e Drejtorit të BKH-së janë mbyllur. Kam kënaqësinë t’ju informoj që në total kanë aplikuar 40 persona, nga të cilët 7 janë femra. Shikoni më poshtë listën e personave që kanë aplikuar. Komisioni i Përzgjedhjes do të fillojë menjëherë procesin e vlerësimit për çdo aplikant për të indentifikuar ata që plotësojnë ose jo kriteret ligjore sipas Ligjit për SPAK-un (Ligji Nr.95/2016 “Për Organizimin dhe Funksionimin e Institucioneve për të Luftuar Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar”). Të hënën në 3.02.2020, ne do të shpallim emrat e atyre që plotësojnë kriteret dhe që do të ftohen të marrin pjesë në testet e përzgjedhjes.

Lista e aplikantëve për Drejtor të BKH-së

1. Adriatik Ago

2. Agim Ismaili

3. Aida Veizaj

4. Ajas Gjeta

5. Arben Karkini

6. Ardian Çipa

7. Artan Pjetërnikaj

8. Artan Shkëmbi

9. Artur Beu

10. Atnan Shehu

11. Bardhi Koçi

12. Blerina Bajollari

13. Blerta Dervishi

14. Bujar Madani

15. Dritan Osmani

16. Edmond Kasmi

17. Eduart Merkaj

18. Endri Hoxha

19. Enver Levani

20. Ervin Hodaj

21. Ervin Hoxha

22. Gentian Hilla

23. Gentjan Shehaj

24. Gjovalin Ulndreaj

25. Haris Ngjeqari

26. Ibrahim Disha

27. Idajet Faskaj

28. Krenar Ahmeti

29. Kristaq Dashi

30. Lindita Nushi

31. Mimoza Haxhihyseni

32. Pal Shkambi

33. Pëllumb Seferi

34. Petrit Imeraj

35. Rekela Ismaili

36. Sabri Hoxha

37. Saimir Shehri

38. Xhabir Zejnuni

39. Ylli Pjetërnikaj

40. Zef Preçi

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH