Sport

Mbrojtësi shqiptar rikthehet te Palermo

Shkruar nga Liberale
Mbrojtësi shqiptar rikthehet te Palermo

Lojtari është rikthyer në stadiumin Barbera për përgatitjen parasezonale. Por qëndrimi i tij në kampin "rosanero" ende nuk është vlerësuar nga klubi

Masimiliano Doda po stërvitet në Palermo pas përfundimit të huazimit me Imolese. Mbrojtësi i djathtë shqiptar, i cili u grumbullua vetëm në dy pjesë të lojës në janar kundër Fiorenzuolës dhe Virtus Entella-s, dhe më pas u përball me një dëmtim, është rikthyer te Palermo dhe po stërvitet në bazën Barbera këto ditë.

Lojtari shqiptar pritet të zyrtarizohet me Palermos, edhe pse sipas mediave italianë është një nga ata lojtarë, e ardhmja e të cilit ende nuk është përcaktuar bazuar në nevojat e trajnerit Eugenio Corini.

Doda, i lindur në vitin 2000, bëri 48 paraqitje për Palermon dhe shënoi 1 gol në Serinë D, Serinë C dhe Kupën e Italisë, duke hyrë në fushë në fitoren 3-2 kundër Reggiana, por nuk arriti të debutonte në Serie B përpara se të huazohej në janar te Imolese.

Poll
SHQIPENGLISH