Globi

Mblidhet Kuvendi i Kosovës, mbahet një minutë heshtje në nder të policit Afrim Bunjaku

Shkruar nga Liberale
Mblidhet Kuvendi i Kosovës, mbahet një minutë heshtje në

Kuvendi i Kosovës nisi sot me një minutë heshtje në nderim të policit, Afrim Bunjaku, i cili u vra në sulmin terrorist në Banjskë të Zveçanit.

Të dielën e 24 shtatorit 2023 sulmuesit serbë i zunë pritë njësitët policor afër fshatit Banjskë në Zveçan dhe vranë policin Afrim Bunjaku. Në aksionin e Policisë, dhjetëra sulmues të armatosur e uniformuar serbë u rrethuan në fshatin Banjskë. Policia u sulmua në vazhdimësi nga sulmuesit.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH