Aktualitet

Mblidhet kryesia e PD-së nën drejtimin e Bashës, kush mori pjesë dhe cilët munguan

Shkruar nga Liberale
Mblidhet kryesia e PD-së nën drejtimin e Bashës, kush mori

Ditën e sotme është mbajtur mbledhja e Kryesisë së Partisë Demokratike zyrtare, drejtuar nga kryetari Lulzim Basha. Ndërkohë në media u publikuan emrat e anëtarëve të pranishëm në mbledhje, atyre që munguan dhe atyre që kanë dhënë dorëheqjen si anëtarë të Kryesisë. Kryesia do të shqyrtojë statutin e ri të kësaj force politike dhe rendin e ditës për mbledhjen e Kuvendit Kombëtar në 2 shtator.

Të pranishëm në mbledhjen e Kryesisë së PD-së: 

Lulzim Basha

Enkelejd Alibeaj (online)

Flutura Açka

Jemin Gjana

Mirela Karabina

Taulant Zeneli

Endri Hasa

Indrit Sefa

Kreshnik Collaku

Roland Bejko

Gentian Gaba

Agron Kapllanaj (online)

Fitim Zekthi

Gazmend Koduzi (online)

Merita Bakiu

Xhemal Gjunkshi (online)

Taulanda Jupi

Orjola Pampuri

Arbi Agalliu (online)

Nuk ishin në mbledhje

1-Gazment Bardhi

2-Helidon Bushati

3-Lefter Geshtenja

4-Saimir Korreshi

5-Bledjon Nallbati

6-Dhurata Cupi

7-Dashnor Sula

8-Juela Hamati

9-Jonila Godole

Kanë dhënë dorëheqje

1-Jorida Tabaku

2-Flamur Hoxha

3-Oriela Nebiaj

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH