Aktualitet

Mblidhet Konferenca e Kryetarëve, zbardhet porosia e Gramoz Ruçit

               Publikuar në : 10:47 - 04/11/20 liberale

Sot është mbledhur Konferenca e Kryetarëve, e cila miratoi kalendarin e punimeve të Kuvendit për periudhën 9-27 nëntor 2020.

Nën drejtimin e kryeparlamentarit Gramoz Ruçi, Konferenca vendosi zhvillimin e seancave plenare në datat 16,19 dhe 26 nëntor.

Në përfundim të mbledhjes, Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, tërhoqi vëmendjen për zbatimin më rigoroz të protokolleve të mbrojtjes nga pandemia Covid-19 në veprimtaritë parlamentare.

Ndërkohë ditën e nesërme Parlamenti do të diskutoj në parim për projektbuxhetin e vitit 2021.

Tags: ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back