Globi

Mbeti nën rrënojat e tërmetit? Zbulohet e vërteta e zhdukjes së aktores së famshme turke

Shkruar nga Liberale
Mbeti nën rrënojat e tërmetit? Zbulohet e vërteta e zhdukjes

Cansu Dere, aktorja e njohur turke  që besohej se ishte zhdukur nga tërmeti, pavarësisht lajmeve kontradiktore është në kërkim të mënyrave të duhura për të ndihmuar viktimat.

Nga tërmeti që ndodhi pak ditë më parë në Turqi mijëra persona humbën jetën dhe shumë të tjerë rezultojnë të zhdukur, e ndër ta është përmendur si e zhdukur Cansu Dere.

Cansu Dere, është një aktore e famshme e telenovelave turke , ndaj mjaftoi një dyshim dhe zhdukja e saj e supozuar u raportua ndërkombëtarisht.

Por, duket se ky është informacion i rremë, pasi Cansu Dere, 42 vjeçe, do të marrë pjesë në një bashkëpunim mes Disney + dhe FOX në ditët në vijim për të ndihmuar në tërmetin në Turqi.

Adhuruesit e telenovelave turke tani mund të jenë të qetë; Duket se aktorja Cansu Dere nuk është zhdukur pas tërmetit në Turqi.  Ajo thjesht mungon vetëm në rrjetet sociale.

Thashethemet që filluan në TikTok dhe u përsëritën ndërkombëtarisht u mohuan pasi një gazetar nga rajoni raportoi se Cansu Dere do të marrë pjesë në një event për viktimat.

Sipas informacioneve që Birsen Altuntas ka dhënë në Instagram, aktorja Cansu Dere së bashku me personazhe të tjerë të famshëm do t'i bashkohet Disney+ dhe FOX në mbështetje të viktimave të tërmetit në Turqi.

Edhe pse nuk dihet plotësisht se për çfarë bëhet fjalë kjo ngjarje, thuhet se të dyja platformat do të japin miliona euro ndihmë për tërmetin tragjik.

Dhe do të jetë Cansu Dere së bashku me personazhe të tjerë të famshëm që do të drejtojnë spotet televizive të kompanisë, çka pritet që të ndodhë javën e ardhshme.

Gjithsesi, ajo deri më tani nuk ka dalë të mohojë zhdukjen e saj, për shkak të tërmetit në Turqi.

Megjithatë, sipas ‘El Independiente’, aktorja nuk ishte as afër zonës që të përjetonte tërmetin në Turqi, pasi ajo jeton në Stamboll, shumë larg nga epiqendra.

Po kështu, theksohet se nëse do të ishte zhdukur Cansu Dere, të afërmit e saj do të kishin bërë ndonjë lloj kërkimi për aktoren.

/Liberale.al/

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH